Point Defense: Difference between revisions
Appearance
No edit summary |
No edit summary |
||
| Line 15: | Line 15: | ||
|- | |- | ||
| 5 || 0.4995 || 240 || 119.88 | | 5 || 0.4995 || 240 || 119.88 | ||
|} | |||
{| class="wikitable" style="text-align:center;" | |||
! Mod !! Damage !! Shots per Minute !! DPM | |||
|- | |||
! colspan="4" | '''Mark 2 PDC''' | |||
|- | |||
| 0 || 0.5994 || 270 || 161.838 | |||
|- | |||
| 1 || 0.6593 || 270 || 178.011 | |||
|- | |||
| 2 || 0.7193 || 270 || 194.211 | |||
|- | |||
| 3 || 0.7792 || 270 || 210.384 | |||
|- | |||
| 4 || 0.8392 || 270 || 226.584 | |||
|- | |||
| 5 || 0.8991 || 270 || 242.757 | |||
|} | |} | ||
[[Category:Naval Weapons]] | [[Category:Naval Weapons]] | ||
Revision as of 07:33, 19 December 2025
| Mod | Damage | Shots per Minute | DPM |
|---|---|---|---|
| Mark 1 PDC | |||
| 0 | 0.333 | 240 | 79.92 |
| 1 | 0.3663 | 240 | 87.912 |
| 2 | 0.3996 | 240 | 95.904 |
| 3 | 0.4329 | 240 | 103.896 |
| 4 | 0.4662 | 240 | 111.888 |
| 5 | 0.4995 | 240 | 119.88 |
| Mod | Damage | Shots per Minute | DPM |
|---|---|---|---|
| Mark 2 PDC | |||
| 0 | 0.5994 | 270 | 161.838 |
| 1 | 0.6593 | 270 | 178.011 |
| 2 | 0.7193 | 270 | 194.211 |
| 3 | 0.7792 | 270 | 210.384 |
| 4 | 0.8392 | 270 | 226.584 |
| 5 | 0.8991 | 270 | 242.757 |